Rhodes Grand Prix Results

Rank BIB Last Name First Name Country Team Age Result IRM
1 47 MOSCHETTI Matteo ITA POLARTEC KOMETA 22 4:38:05  
2 24 MARONESE Marco ITA BARDIANI CSF 24 4:38:05  
3 63 HUPPERTZ Joshua GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 24 4:38:05  
4 71 GROSSER Aaron GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 22 4:38:05  
5 6 SELENATI Nico SUI AKROS - RENFER SA 22 4:38:05  
6 53 MANDRYSCH John GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 22 4:38:05  
7 27 SIMION Paolo ITA BARDIANI CSF 26 4:38:05  
8 14 BOUGLAS Georgios GRE   28 4:38:05  
9 127 OVERSTE Matthew NED   23 4:38:05  
10 81 SKAARSETH Anders NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 23 4:38:05  
11 33 BARTA Tomas CZE   19 4:38:05  
12 46 CAMACHO DEL FRESNO Juan ESP POLARTEC KOMETA 23 4:38:05  
13 75 HAPPKE Luca Felix GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 20 4:38:05  
14 56 THURAU Sven GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 22 4:38:05  
15 21 ALBANESE Vincenzo ITA BARDIANI CSF 22 4:38:05  
16 145 BRULAND Eirik NOR   23 4:38:05  
17 124 DIJKSTRA Martijn NED   25 4:38:05  
18 76 MÜNSTERMANN Per Christian GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 19 4:38:05  
19 84 WÆRSTED Syver NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 22 4:38:05  
20 142 BLÅLID Marius NOR   25 4:38:05  
21 3 FROIDEVAUX Robin SUI AKROS - RENFER SA 20 4:38:05  
22 32 ZUBENKO Mykyta UKR PARDUS - TUFO PROSTEJOV 23 4:38:05  
23 1 BANZER Gordian SUI AKROS - RENFER SA 22 4:38:05  
24 85 ABRAHAMSEN Jonas NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 23 4:38:05  
25 17 CHRISTAKOS Dimitrios GRE   19 4:38:05  
26 61 KESSLER Robert William GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 23 4:38:05  
27 2 DÖRING Jonas SUI AKROS - RENFER SA 20 4:38:05  
28 152 DÜRAGER Alexander AUT   34 4:38:05  
29 151 STOIBER Lukas AUT   29 4:38:05  
30 54 CLAUSS Marc GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 20 4:38:05  
31 4 PAROZ Justin SUI AKROS - RENFER SA 22 4:38:05  
32 107 KIRIAKIDIS Ioannis GRE   20 4:38:05  
33 43 GAMPER Patrick AUT POLARTEC KOMETA 21 4:38:05  
34 153 THANNER Stefan AUT   26 4:38:05  
35 167 WALZEL Andreas AUT   23 4:38:05  
36 45 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP POLARTEC KOMETA 22 4:38:05  
37 165 STEINDLER Julian AUT   21 4:38:05  
38 22 BARBIN Enrico ITA BARDIANI CSF 28 4:38:05  
39 74 SCHWEIZER Christoph GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 32 4:38:05  
40 37 TYRPEKL Karel CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV 19 4:38:05  
41 154 SPRENGER Michael AUT   23 4:38:05  
42 146 MADSEN Kristoffer NOR   22 4:38:05  
43 51 MAMOS Philipp GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 36 4:38:05  
44 23 MAESTRI Mirco ITA BARDIANI CSF 27 4:38:05  
45 72 INTRA Felix GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 23 4:38:27  
46 116 MANNINEN Matti FIN   26 4:38:27  
47 126 QUAEDVLIEG Lars NED   23 4:38:27  
48 26 SENNI Manuel ITA BARDIANI CSF 26 4:38:27  
49 64 RUTSCH Jonas GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 20 4:38:33  
50 12 KORTSIDAKIS Michail GRE   24 4:38:37  
51 102 DUVERGER Guillaume FRA   33 4:38:42  
52 93 FORD Martin GBR JAVA PARTIZAN 44 4:38:42  
53 92 TIGRINE Mehdi BEL JAVA PARTIZAN 32 4:38:42  
54 87 KULSET Kristian NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 23 4:38:42  
55 52 DOMBROWSKI Frederik GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 26 4:38:42  
56 141 SVENDSEN Simen Nordahl NOR   19 4:38:42  
57 106 SANVICENTE Lilian FRA   33 4:38:42  
58 144 MADSSTUEN Asbjørn NOR   23 4:38:42  
59 147 LUNDE Vetle NOR   23 4:38:42  
60 111 SEPPÄ Lauri FIN   31 4:38:42  
61 31 HNÍK Karel CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV 27 4:38:42  
62 121 WUBBEN Bob NED   25 4:38:42  
63 86 SAUGSTAD Lars NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 21 4:39:04  
64 62 HENN Luca GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 21 4:39:04  
65 125 KLEINJAN Arno NED   25 4:39:08  
66 5 DUFAUX Loïs SUI AKROS - RENFER SA 20 4:39:08  
67 166 GAUGL Florian AUT   27 4:39:12  
68 25 ROTA Lorenzo ITA BARDIANI CSF 23 4:39:16  
69 67 NOWAK Florian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 23 4:39:24  
70 162 HAMMERSCHMID Marvin AUT   22 4:39:39  
71 15 ZOIS Eleftherios GRE   19 4:39:57  
72 96 KASTRANTAS Charalampos GRE JAVA PARTIZAN 27 4:39:57  
73 65 LÜBBERS Dorian GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 21 4:39:57  
74 66 KNAUP Tobias GER TEAM LOTTO - KERN HAUS 25 4:39:57  
75 73 HÄRTIG Jonas GER TEAM SAUERLAND NRW P/B SKS GERMANY 21 4:40:08  
76 44 RIES Michel LUX POLARTEC KOMETA 20 4:40:13  
77 83 TRÆEN Torstein NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 23 4:40:47  
78 164 RECKENDORFER Lukas AUT   21 4:41:17  
79 143 HALVORSEN Eirik Oskari NOR   26 4:44:22  
80 16 SOULIOS Zisis GRE   22 4:57:49  
81 91 GALOVIĆ Andrej SRB JAVA PARTIZAN 21 4:57:49  
82 123 AKKERMANS Lars NED   21 5:01:55  
83 117 TASKINEN Julius FIN   19 5:01:55  
84 157 KOLLER Jan AUT   21 5:06:05  
85 155 WURM Philipp AUT   20 5:06:05  
86 112 MAKOGON Vladyslav FIN   19 5:06:05  
87 163 HAMMERSCHMID Raphael AUT   22 5:06:05  
88 161 HAMETNER Patrick AUT   20 5:06:05  
89 156 HAAS Christian AUT   28 5:06:05  
90 103 DARTET Thomas FRA   33 5:06:05  
91 101 GREEN Simeon GBR   39 5:06:05  
92 34 BABOR Daniel CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV 19 5:06:05  
93 104 GIBAUD Mathieu FRA   33 5:06:05  
94 122 BUIJK Jacob NED   25 5:06:05  
95 94 RUGG Timothy USA JAVA PARTIZAN 33 5:06:05  
96 36 LICHNOVSKÝ Ludek CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV 23 5:06:05  
97 35 DOLNÍČEK Marek CZE PARDUS - TUFO PROSTEJOV 19 5:14:49  
98 57 BAUER Dominik GER TEAM DAUNER D&DQ | AKKON 21 5:15:27  
  41 GAZZOLI Michele ITA POLARTEC KOMETA 19   DNF
  105 SOULA Guillaume FRA   38   DNF
  11 PAPASTAMATAKIS Kiriakos GRE   27   DNF
  13 MASTORIDIS Iakovos GRE   26   DNF
  7 SUTER Joel SUI AKROS - RENFER SA 20   DNS
  42 HABTOM TEKLE Awet ERI POLARTEC KOMETA 20   DNS
  82 KRISTIANSEN Sondre NOR UNO-X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 25   DNS
  115 HALME Sasu FIN   22   DNS
TOP